Обчислення ставок судового збору у 2017 році

Цього року законодавець змінив підхід до обчислення ставок судового збору.

Так, відповідно до ч. 1 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Прожитковий мінімум на одну працездатну особу в розрахунку на місяць відповідно до положень Закону України «Про державний бюджет на 2017 рік» становить суму у розмірі 1 600 грн.

Окрім цього, ст. 5 Закону, якою передбачені пільги щодо сплати судового збору, доповнено пунктами 18, 19, 20, відповідно до яких від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються, окрім попередніх категорій наступні: Пенсійний фонд України та його органи, органи Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття та Фонду соціального страхування України; органи виконавчої влади Автономної Республіки Крим, структурні підрозділи місцевих державних адміністрацій, виконавчі органи міських рад, на які покладено завдання щодо вирішення питань соціального захисту населення; центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю, структурні підрозділи виконавчих органів міських рад міст обласного значення та об’єднаних територіальних громад, на які покладені функції із здійснення контролю за додержанням законодавства про працю та зайнятість населення.

Відтак, з урахуванням зазначеної інформації, а також положень ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», якими встановлено розміри ставок судового збору, у разі подання до суду, наприклад, позовної заяви немайнового характеру, фізична особа зобов’язана буде сплати судовий збір у розмірі 640 гривень, юридичній особі ж у цьому випадку це обійдеться в суму у розмірі 1600 гривень.

Безкоштовна консультація