Отримання дозволу на тимчасовий доступ до речей і документів не надає права на їх вилучення

Такого висновку дійшла колегія суддів судової палати у кримінальних справах апеляційного суду Донецької області 27 липня 2016 року, розглядаючи апеляційну скаргу на ухвалу слідчого судді по справі № 265/3196/16-к, в якій Скаржник звертає увагу суду на те, що тимчасовий доступ до речей можливий для зняття копій інформації без їх вилучення.

З даною позицією погодився і суд, мотивуючи це тим, що згідно ч. 1 ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом вилучити їх (здійснити їх виїмку).

Проаналізувавши дані норми закону та наявні у справі матеріали, апеляційний суд дійшов до висновку і про те, що, окрім інших просувальних порушень, органом досудового розслідування та слідчим суддею були грубо порушені вимоги ч. 2 ст. 159 КПК України, якою прямо встановлено, що тимчасовий доступ до електронних інформаційних систем або їх частин, мобільних терміналів систем зв’язку здійснюється шляхом зняття копії інформації, що міститься в таких електронних інформаційних системах або їх частинах, мобільних терміналах систем зв’язку, без їх вилучення.

Відтак, оскільки серед речей, до яких слідчий суддя надав тимчасовий доступ більшість відноситься до електронних інформаційних систем або їх частин, мобільних терміналів систем зв’язку, тимчасовий доступ до них повинен здійснюватися у вказаний в законі спосіб - без їх вилучення.

 

Безкоштовна консультація