Тепер, щоб виконати рішення суду, необхідно сплатити кошти

5 жовтня 2016 року набрав чинності Закон України «Про виконавче провадження» у новій редакції. Серед нововведень є зокрема впровадження платного принципу виконання судового рішення.

Так, як передбачається ч. 2 ст. 26 Закону стягувач зобов’язаний додати до заяви про примусове виконання рішення квитанцію про сплату авансового внеску в розмірі 2 відсотків суми, що підлягає стягненню, але не більше 10 мінімальних розмірів заробітної плати, а за рішенням немайнового характеру - у розмірі одного мінімального розміру заробітної плати з боржника - фізичної особи та в розмірі двох мінімальних розмірів заробітної плати з боржника - юридичної особи.

Нагадаємо, що станом на сьогодні, розмір мінімальної заробітної плати становить 1450 гривень.

Відтак, спробуємо розрахувати мінімальну вартість захисту порушеного права пересічного громадянина в Україні, за основу взявши судовий спір немайнового характеру з однією позовною вимогою:

- вартість судового збору за подання позовної заяви з однією позовною вимогою немайнового характеру – 551,20 грн.;
- аванс на здійснення виконавчих дій по виконанню рішення суду – 1450 грн.;
- аванс на здійснення виконавчих дій по стягненню судового збору за подання позовної заяви - 1450 грн.;

Загальна вартість: 3 451,20грн.

Однак, слід зазначити, що законодавець все ж зробив виняток та цією ж нормою визначив певну категорію справ, за рішеннями яких стягувані звільняються від сплати авансового внеску, серед них:

- стягнення заробітної плати, поновлення на роботі та за іншими вимогами, що випливають із трудових правовідносин;

- обчислення, призначення, перерахунок, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням, виплат та пільг дітям війни, інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг;

- відшкодування шкоди, заподіяної каліцтвом або іншим ушкодженням здоров’я, а також смертю фізичної особи;

- стягнення аліментів;

- відшкодування майнової та/або моральної шкоди, завданої внаслідок вчинення кримінального правопорушення.

Від сплати авансового внеску також звільняються державні органи, інваліди війни, інваліди I та II груп, законні представники дітей-інвалідів і недієздатних інвалідів I та II груп, громадяни, віднесені до категорій 1 та 2 осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, у разі їх звернення до органів державної виконавчої служби.

 

Безкоштовна консультація