В Україні нараховується 8 непрацюючих судів

На спільному брифінгу Державної судової адміністрації (ДСА) з Валентиною Симоненко - головою Ради суддів України (РСУ), було озвучено кількість непрацюючих судів в Україні. Станом на початок жовтня цього року їх нараховується 8, і, як стверджує голова ДСА Зеновій Холоднюк, причиною цьому є закінчені повноваження всього складу суддів або їх звільнення.

Такими судами в Україні є: Магдалинівський районний суд Дніпропетровської області, Новогродівський міський суд Донецької області, Яремчанський міський суд Івано-Франківської області, Карлівський районний суд Полтавської області, Лохвицький районний суд Полтавської області, Радивилівський районний суд Рівненської області, Козівський районний суд Тернопільської області, Шполянський районний суд Черкаської області .

При цьому слід також зауважити, що в країні налічується 71 суд, де має повноваження тільки один суддя, і 124 суди, де працюють два судді з повноваженнями. Всього, нагадаємо, в Україні діє 801 суд.

За словами голови РСУ, навіть якщо такі суди ще працюють, то про повне дотримання всіх стандартів правосуддя говорити досить складно. Зокрема, як йдеться у висловлюванні, автоматичний розподіл справ у суді, здійснюється формально, оскільки просто немає вибору, на кого розподіляти справу. Окрім цього, в такій ситуації гостро стоїть проблема зі слідчими суддями, оскільки не кожен суддя виконує таку функцію. Складна проблема виникає і зі спеціалізацією суддів, оскільки одні й ті ж судді змушені розглядати кримінальні та цивільні справи, і справи про адміністративні правопорушення.

Нагадаємо, що раніше про проблеми з непрацюючими судами висловився голова Вищої кваліфікаційної комісії суддів України (ВККСУ) Сергій Козьяков, який зазначив, що в Україні налічується близько 100 судів, в яких працює менше 50% суддів від штатної чисельності, а також існує 20 судів, в яких немає жодного судді або ж працює лише один суддя.

Загалом, прогнози ВККСУ виглядають не зовсім втішно, адже до 2017 року кількість непрацюючих судів становитиме 30, а вже до кінця цього року покинуть свої робочі місця понад 35% суддів.

ДЖ.:СЮГ

Безкоштовна консультація