Законність реєстраційної дії

Вищий адміністративний суд України дійшов висновку про те, що реєстраційна дія є законною, незважаючи на той факт, що в момент її вчинення існує пряма заборона суду, однак вона невідома державному реєстратору.

Про це йдеться в Постанові ВАСУ від 13 вересня 2016 року у справі № К/800/18277/16, в якій судом було взято до уваги наступне.

При здійсненні реєстраційної дії суб'єкт державної реєстрації повинен діяти в межах повноважень, визначених п. 14 ст. 1 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань».

Відповідно до п. 10 ст. 13 Закону, державна судова адміністрація України забезпечує передачу до Єдиного державного реєстру примірника судового рішення, яке тягне за собою зміну відомостей в Єдиному державному реєстрі, судового рішення про арешт корпоративних прав та про заборону (скасування заборони) вчинення реєстраційних дій - у день набрання рішенням суду законної сили.

Наявність в Єдиному державному реєстрі відомостей про судові рішення щодо заборони проведення реєстраційних дій, відповідно до п. 2 ч.1 є підставою для відмови у проведенні державної реєстрації.

Однак Вищим адміністративним судом України наголошено на тому, що заборони суду про вчинення реєстраційної дії недостатньо для того щоб визнати дії державного реєстратора незаконними та скасувати запис, оскільки в даному випадку, зацікавлена сторона у справі повинна довести належними та допустимими доказами той факт, що вказане рішення суду було внесеним до Єдиного державного реєстру і про його існування знав чи міг знати суб'єкт державної реєстрації.

Безкоштовна консультація