Затвердження змін до Закону України «Про лікарські засоби»- чого очікувати?

Головним завданням затверджених змін щодо Закону України «Про лікарські засоби» повинно стати істотне спрощення процедури державної реєстрації і перереєстрації лікарських препаратів, які схвалені суворими регуляторними актами Сполучених Штатів Америки, Японії, Швейцарії, Канади, Австралії, або Європейського Союзу в якості лікарських засобів.

Окрім того, розширився перелік медичних препаратів, реєстрація яких від тепер буде здійснюватися за спрощеною процедурою. Термін прийняття рішення органом виконавчої влади у сфері охорони здоров’я щодо реєстрації або ймовірної відмови в реєстрації того чи іншого лікарського засобу істотно скоротився і становить десять робочих днів, на зміну попередньому місячному строку.

Що ж насправді змінить законодавча ініціатива стосовно дерегуляції обігу лікарських препаратів?

Раніше стандартна процедура реєстрації препаратів у цілому, включаючи експертизу, займала 210 днів, а за скороченою, яка розпочне свою дію згідно затверджених змін до закону, реєстрування буде займати лише 17 днів ( замість обіцяних 10 ), адже окрім прийняття рішення безпосередньо МОЗом існують також строки, відведені на проведення експертизи засобу.

Проте, у будь-якому випадку, різниця між 210 і 17 днями, звісно ж, величезна.

Спрощена процедура, на жаль, не привнесе суттєвих знижок на вартість імпортних лікарських препаратів, проте вона допоможе пришвидшити потрапляння лікарських засобів, що життєво необхідні для багатьох українських громадян, на фармацевтичний ринок України, який навіть при відміні даної бюрократичної процедури залишається економічно непривабливим для переважної більшості світових фармацевтичних компаній.

Ще не так давно, ретельна перевірка для імпорту лікарського препарату з усією паперовою тяганиною та урядовими зволіканнями займала навіть не 210 днів, а мінімум рік для входу засобу на ринок, по багатьом препаратам в країні взагалі були відсутні ліки як такі.

Залишається сподіватись, що цей перший крок в масштабній дерегуляційній політиці призведе до росту конкуренції на фармацевтичному ринку, дасть можливість розширити пропозицію ефективних, якісних та вкрай необхідних ліків, зробить їх доступними для українців, що, в свою чергу, стане першоосновою для подальшого системного зниження вартості на лікарські засоби на українському ринку.

Безкоштовна консультація